fbpx

Cześć, postanowiliśmy wyjechać

?>

W listopadzie 2017 ogłosili, że odbędzie się konkurs na rejs z okazji stulecia odzyskania niepodległości, na „Darze Młodzieży”. Rzecz niepowtarzalna! Na co dzień nie można od tak załapać się na podróż tym żaglowcem, jest przywilej praktycznie tylko dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Długo nie było trzeba myśleć, zgłosiliśmy się do konkursu chwilę po jego ogłoszeniu. Po pierwszym (głosowanie na zdjęcie/film wrzucone na portal społecznościowy) i drugim (test z wiedzy żeglarskiej, historii polski i Biblii) etapie konkursu zajęliśmy 3. i 4. miejsce na 400. laureatów. Przebieg i kształt etapów, na który został podzielony rejs ulegał wielu zmianom. Ostatecznie wybraliśmy etap Osaka – Los Angeles. Japonia jest miejscem fascynującym, Stany Zjednoczone… nie sposób nie być ich ciekawych od dziecka wychowując się na ich kulturze.

Na Oceanie Spokojnym spędzimy około 36 dni bez zawijania do portu.

Z Osaki popłyniemy do San Francisco, żeby skończyć w Los Angeles. Postanowiliśmy, że nie będzie to koniec naszej podróży, jak w przypadku większości laureatów. Po zakończeniu etapu zostajemy miesiąc w Kalifornii, mieszkając w samochodzie, biorąc poranny prysznic w miejskich basenach, zwiedzając i jeżdżąc, gdzie tylko się da.

Po tej przygodzie lecimy prosto do Ameryki Środkowej, konkretnie Panamy, gdzie weźmiemy udział w Światowych Dniach Młodzieży. I tu nasza zakończy się nasza podróż, po 2,5 miesiąca wrócimy do Polski. Na jak długo? Zobaczymy.

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS

%d bloggers like this: